PL EN IT FR
Zaczynamy Plebiscyt „Osobowości 50-lecia Libiąża”

Libiąż świętuje jubileusz 50-lecia uzyskania praw miejskich. To świetna okazja, by podsumować pewien etap w historii, ale przede wszystkim uhonorować ludzi, którzy zasłużyli się dla miasta i jego mieszkańców. Stąd pomysł na zorganizowanie Plebiscytu „Osobowości 50-lecia Libiąża”. To mieszkańcy zdecydują w głosowaniu, kogo należy wyróżnić.

  -  Miasto to przede wszystkim ludzie. Piękne budynki, drogi, cała ta infrastruktura są ważne, ale najważniejsi są mieszkańcy. Chciałbym z okazji 50. urodzin życzyć nam wszystkim, by Libiąż był uśmiechniętym miastem. Miejscem, gdzie ludzie czują się dobrze. Mają poczucie, że to ich miejsce na ziemi – mówi Burmistrz Libiąża Jacek Latko.

 

  Celem Plebiscytu jest wyróżnienie i nagrodzenie osób, które poprzez swoje życie, działania i pracę miały duży wpływ na rozwój Libiąża w ciągu ostatnich 50 lat. Kandydatów można zgłaszać w sześciu kategoriach: przedsiębiorca, społecznik, samorządowiec, działacz kultury, sportowiec i przyjaciel Libiąża. Siódma kategoria, osobowość medialna, to kategoria specjalna Tygodnika Ziemi Chrzanowskiej "Przełom". 

 

  Karty zgłoszeniowe dostępne są na  Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego w Libiążu, w innych placówkach samorządowych w gminie i na stronie internetowej Libiąża.   

 

  Termin zgłoszeń upływa 30 kwietnia. Następnie do 5 czerwca będzie trwać głosowanie. Zwyciężą osoby, które uzyskają największą liczbę głosów. Głosy można będzie oddać za pomocą kuponów drukowanych w „Kurierze Libiąskim” i „Przełomie”, a także drogą elektroniczną.

 

  -    Jest wielu ludzi, którzy przez te wszystkie lata zasłużyli się dla miasta. Moje typy zachowam jednak dla siebie, by nikomu niczego nie sugerować. Chcę, by to mieszkańcy zgłosili swoich kandydatów. Gorąco zachęcam ich do wzięcia udziału w Plebiscycie.  Z tego miejsca chciałbym do wszystkich zaapelować: rozejrzyjcie się wokół siebie! To mogą być wasi sąsiedzi, znajomi, przyjaciele. Jeżeli znacie kogoś, kto w ciągu ostatnich 50 lat zrobił dużo dobrego dla miasta, zgłoście go do naszego Plebiscytu. To jest ten moment, gdy możemy tym wszystkim ludziom podziękować! – podkreśla Burmistrz Jacek Latko.

 

  Rozstrzygnięcie konkursu i Galę Jubileuszową zaplanowano na 14 czerwca podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Libiążu. Laureaci otrzymają w nagrodę pamiątkowe statuetki zaprojektowane specjalnie na tę okazję przez architekta Wojciecha Franzblaua.

 

Regulamin Plebiscytu dostępny tutaj

 

 
 
   
© 2008-2021 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.