PL EN IT FR
Pieniądze dla policji

30 tysięcy złotych zarezerwowała w tym roku gmina Libiąż na sfinansowanie dodatkowych patroli policji. Funkcjonariusze pojawią się zarówno na ulicach miasta, jak i w sołectwach. Będą pełnić służby w mundurach, ale także ubrani po cywilnemu.

  Płatne patrole policji są organizowane w gminie od 2010 roku. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa. W 2018 roku gmina wydała na ten cel 29 960 zł. Służby ponadnormatywne były realizowane od maja do końca listopada.  Za tę kwotę udało się zorganizować 54 patrole dwuosobowe. Kontrolą objęto m.in.  rejon centrum miasta, os. Flagówka, ul. Wojska Polskiego, ul. 11 Listopada, ul. Paderewskiego teren za szkołą oraz rejon bloków 1-3, Park Młodości, Plac Słoneczny, al. Jana Pawła II, ul. Oświęcimską skwer przy fontannie, ul. Jaworową, ul. Rouvroy teren targowiska miejskiego, ul. Oświęcimską oraz teren Żarek (ul. Kościuszki, ul. Ikara, ul. Klubowa, ul. Astronautów przy szkole).
 
- Płatne patrole policji przynoszą wymierne efekty. W ubiegłym roku policjanci ujawnili w gminie Libiąż 175 wykroczeń, wylegitymowali 265 osób i skontrolowali 81 pojazdów – mówi Jacek Latko, Burmistrz Libiąża.
 
Kto decyduje o tym, gdzie dyslokowane są służby? Patrole są kierowane w poszczególne miejsca po konsultacjach z burmistrzem oraz na podstawie bieżących zagrożeń i analizy stanu bezpieczeństwa, a także na podstawie potwierdzonych zgłoszeń mieszkańców zaznaczonych na “Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i informacji od radnych. Są organizowane zarówno na terenie miasta jak i w sołectwach.
 

EFEKTY PŁATNYCH PATROLI POLICJI FINANSOWANYCH PRZEZ GMINĘ LIBIĄŻ W 2018 ROKU

- legitymowano osób – 265,

- kontrola pojazdów – 81,

- ujawniono wykroczeń – 222,

- pouczono sprawców wykroczeń – 175,

- nałożono mandatów karnych – 43,

- notatka z ujawnionego wykroczenia – 4,

- zatrzymano osób poszukiwanych – 1,

- przeprowadzono interwencji  - 126,

- ujawniono przestępstw (be art. 178 kk) – 0,

- zatrzymano sprawców przestępstw – 0,

- ujawniono nieletnich moralnie zagrożonych – 0,

- zatrzymano dowodów rejestracyjnych – 1,

- zatrzymano praw jazdy – 0,

- kontrola sklepów, barów, pubów – 4,

- przeprowadzono rozmów na temat sprzedaży i podawania alkoholu zgodnie z obowiązującymi przepisami – 4.

 

   
© 2008-2021 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.