PL EN IT FR
Zapraszamy wszystkich na Obchody Jubileuszu 50-lecia nadania praw miejskich Libiążowi

Wszystko zaczęło się na uroczystej sesji Rady Narodowej Osiedla Libiąża w dniu 28 grudnia 1968 r. Przybyli na nią ówcześni przedstawiciele władz, kopalni „Janina”, organizacji społecznych oraz mieszkańcy Libiąża. Jednogłośnie podjęto uchwałę Rady Narodowej Osiedla Libiąż o utworzeniu z dniem 1 stycznia 1969 r. Miasta Libiąż. Przewodniczącemu Prezydium, Antoniemu Wojdyle przekazano klucz do drzwi nowego miasta.

Na tej samej sesji przyjęto również herb Libiąża, autorstwa Lecha Chwastowskiego: przedstawiający element szybu, charakteryzującego górnicze korzenie Libiąża, kłos i zieleń symbolizujące rolniczy status gminy, a biały orzeł na czerwonym tle - akcent narodowy. Obok aktualnie urzędującego Burmistrza Jacka Latko - Miasto Libiąż od 1969 r. reprezentowali następujący naczelnicy i burmistrzowie: Jan Cyganik, Janusz Śmiałek, Józef Kandefer, Ryszard Kosowski, Kazimierz Poznański, Tadeusz Arkit.

 

Poniżej prezentujemy aktualny plan obchodów jubileuszu. Otwarci jesteśmy na Państwa pomysły i sugestie jak uczcić to ważne święto miasta oraz na Państwa pamiątki i zdjęcia z roku 1969. Prosimy o ich dostarczanie do Wydziału Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Libiążu, pok. 109 lub przesyłanie na adres: promocja@libiaz.pl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
© 2008-2021 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.